Taş Kaplama | Taş Panel

×
Tüm PanellerÜrünler
blank
Doğal Taş Kaplama Ürünleri
18 Temmuz 2018
blank
Eşsiz Tasarımlar Karo Duvar Kaplama
14 Aralık 2018

Taş Kaplama | Taş Panel

blank

Natürel dokular, huzur veren bir atmosfer oluşturmanızı sağlar. Taş kaplama duvar dekorları, ev dekorasyonunda fark yaratır. Yaşam alanlarını natürel dokularla dekore edebilir, doğal malzemelerle zemin kaplamaları uygulamalarını tercih ederek uyum ve ahenk yakalayabilirsiniz.

blank

Göze hitap eden duvar dekorları için doğal taş kaplama alternatiflerinin yanı sıra, yapay taş kaplama ya da üç boyutlu panelleri tercih etmek mümkün. Sıcak bir atmosfer oluşturmanızı sağlayacak taş duvarlar, gerek modern gerekse klasik stil öğelerle muntazam uyum sağlıyor. Taş kaplama duvarlarla kalmamakla birlikte, arzuya göre kolon ve kirişler de natürel dokularla kaplanabilir. Ev dekorasyonunda fark yaratacak taş kaplama zemin dokuları ile evinizin atmosferini tamamen değiştirebilirsiniz. Dingin bir yaşam için natürel dokulardan faydalanmak isteyenler ahşap materyallerle taş kaplamaları bir arada kullanabilir. İç mekân dekorasyonunda fark yaratacak taş duvar kaplamaları, hem ferah hem de sıcak bir atmosfer oluşturmanızı kolaylaştıracak.

Duvarlarınız için taş kaplama alternatiflerini düşünüyorsanız, öncelikle uygulama için kullanılacak taş seçimini yapmanız gerekmektedir. Metrekarede 50 kg.’a çıkan ağırlık yüzeyleri önemlidir. Duvar dekorları için kaplama işlemlerine geçilmeden önce eşyaların mutlaka korunması gerekmektedir. Bu açıdan eşya ve aksesuarların korunmasını sağlayacak gerekli önlemleri almanız gerekir. Eşyaları kaldırmayı tercih edebilir, ya da biraz mesafe oluşturarak üzerlerini koruyucu örtülerle geçici olarak örtebilirsiniz. Uzman ekipler tarafından da alınabilecek olan koruma işlemlerinin ardından duvar yüzeylerinin hazırlanması ile ilgili hazırlıklara başlanır.

Duvar yüzeyleri hazırlanırken aderans arttırıcı kullanılabilir. Bu aşamada astarın kuruması beklenir. Astar kuruduktan sonra ise kullanım ihtiyaçlarına göre örneğin çimento bazlı flexli yapıştırma harcı ile birlikte taş kaplama malzemeleri kaplanır. Çentikleme ve mantolama işlemleri yapılırken sıva filesinin duvar yüzeyinden ayrılması engellenir. Eğer fileli sıva uygulaması yapılıyorsa 6-7 adet olacak şekilde pullu vida ile sabitlenebilir ve fileli sıva, prizini aldıktan sonra taş malzemelerle kaplanır. Taş kaplama yapılırken derz aralıkları ve ebatlar önceden belirlenecek şekilde düzenlenir ve kaplandıktan sonra son halini alır. Sade ve özensiz duvarlardan sıkıldıysanız, taş duvarlar şahane bir alternatif olarak değerlendirilebilir. İster modern, ister klasik stillerle uyumlu dekoratif taş kaplamalarla ilgili derlediğimiz örnekleri incelemeye başlayabiliriz.

blank

Taş kaplama ile duvar dekorlarına fark katın

Geçiş alanlarını görsel açıdan zenginleştirmek ve daha etkileyici hale getirmek mümkün. Filtre üzerine dizilen taşlarla son derece şık ve sıcak bir atmosfer oluşturmak için farklı renk ve dokularda taşlar bir araya getirebilirsiniz. Amaç, natürel doku ve renklerin zengin dokularını ortaya çıkarmak olacaktır. Doğal taşlarla kaplayacağınız ve uygulama yapacağınız duvar zemini için kaç metrekare doğal taş almanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Bu yüzden duvar yüzeyi önceden mutlaka ölçülmelidir ve metrekare hesabı yapılmalıdır. Doğal taş kaplama uygulaması yaptırmayı tercih ediyorsanız eğer birbirine geçen kilit taş karoları kullanabilirsiniz. Uygulama esnasında herhangi bir derz boşluğu bırakmamanızı kolaylaştırır. Kullanımı ve uygulaması kolaydır, yapıştırıcı malzemeler yardımıyla monte edilebilir. Merdiven alanı için paravan niteliği taşıyan tek duvar dekoru için taş kaplama zarafeti ile renk ve dokuların uyumu öne çıkıyor. Nötr renklerin ağırlıklı kullanıldığı dekorasyonda modern çizgiler taşıyan bir merdiven alanı dizayn edilirken, cam korkuluklar derinlik katıyor ve taş kaplama duvar dekorları ön plana çıkıyor.

Doğal taş kaplamaları için ebatlar farklılık göstermektedir. Fileli ve filesiz olarak uygulamaları yapılmaktadır. Genellikle ebatları kesilip küçültülmüş olarak kullanımı tercih edilebilir. Kullanım ihtiyaçlarına göre ya da oluşturulmak istenen atmosfere göre farklı ebatlarda doğal taşlar ya da bütçeye göre yapay taşlarla duvarlarınızı kaplayabilirsiniz. Doğal taş görünümü veren yapay taş kaplamalarının yanı sıra, üç boyutlu duvar kağıtları kaplamaları modelleri arasında da taş kaplama alternatiflerini bulabilirsiniz. Merdiven alanı ile yemek alanını şık çözümlerle bölmek taş duvarlarla mümkün. Görsel açıdan estetik bir sonuç elde ederken, aynı zamanda fonksiyonel bir bölücü duvar görevi görüyor. Merdiven basamaklarında kullanılan koyu renklerle duvar ve tavan zeminlerindeki açık renk tonları kontrast yaratıyor.

blank

Ahşap kirişler ve taş duvar kaplama

Sıcak bir atmosfer oluşturmak için ahşap kirişlerle taş duvar kaplamayı bir arada kullanarak natürel dokuları bir arada kullanabilirsiniz. Doğal taşları uygulayacağımız duvarımız stabil ve düzgün olmalıdır. Eğer boyanmış bir duvar ise yapıştırıcınızın duvarınıza tam tutunma sağlaması için boyasını kısmen de olsa spatula yardımı ile kazımalısınız. Eğer duvarınız güneş gören bir duvar ise yapıştırıcınızın daha iyi priz yapması için duvarınızı önceden sünger yardımı ile ıslatmalısınız.Tasarım, renk, form gibi detaylar modern stil çözümlerle bir araya gelince şık bir sonuç elde ediliyor. Tavan dekoru, aydınlatma aksesuarları modern dizayn edilmiş. Böyle bir oturma odası için, modern yorumu ile taş duvar dekoru enfes bir tercih olarak değerlendirilmiş.

Sıcak renkler ve natürel dokular

Sımsıcak bir atmosfer oluşturmak için natürel dokuların bir arada kullanıldığı örnekleri gözden geçirebilirsiniz. Ahşabın sıcaklığı ile doğal taş kaplama yüzeyler muntazam uyum sağlayacaktır. Özellikle ahşap mobilyalarla doğal taş kaplama duvar yüzeyleri natürel uyum ve bütünlük sağlanmasını kolaylaştıracaktır. Doğal dokuların mekana kattığı ferah etki birçok aksesuar ve süslemeden daha etkilidir. Özellikle natürel dokularla dekore edilen alanlar, doğal ışığı muntazam alan bir atmosfere sahipse etkileyici bir sonuç çıkması aşikar. Maun rengi ile taş duvar kaplamasının uyumu ve ahengi ise gözü okşuyor.

Banyo dekorasyonunda fark yaratın ve doğal taş kaplama ile göze hitap eden dekorlar oluşturun. Banyo dekorasyonuna fark katan taş duvar dekorları için yapay taş kaplama alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz. Su geçirmezliği sağlanan yapay taş duvar dekorlarının uzun ömürlülüğü korunma yöntemleri ile arttırılmaktadır. Islak hacimlerde su geçirmez ithal ya da yerli taş duvar kağıtları hem kullanışlı, hem de estetik bir görünüm kazandırıyor. Banyo dekorasyonu diğer alanlar kadar özen gösterilmesi gereken yerler arasındadır. Şık bir duvar kaplaması aracılığıyla banyo dekorasyonunda fark yaratmak mümkün. Banyonuzda ferah ve iç açan atmosfer için natürel dokular ve muntazam ışıklandırma ile etkileyici bir sonuç elde edebilirsiniz.

blank

Kolon ve kirişler

Sadece kolonlar ya da kirişler için kaplama alternatifleri düşünenlere şahane bir örnek. Yalnızca duvarlarınızı kaplamalar kalmayıp sadece bir bölgeyi taş kaplama uygulaması yapabilirsiniz. İş yerlerinde ya da evlerde belirli alan ve bölgeleri öne çıkararak estetik bir görünüm kazandırmak isteyebilirsiniz. Doğal taş zarafetini yansıtacak üç boyutlu ithal duvar kağıdı ile şık çözümler sunan örnek görselde çalışma alanı için duvar dekoruna ayrıca özen gösterilmiş. Kontrast etkiler barındıran fikirlerle duvar rengi ve taş duvar kaplama arasındaki ilişkiyi göz ardı etmemek gerekir.

Piedra / BLANCURA Taş Uygulaması

taş kaplama, taş duvar kaplama, taş görünümlü duvar kaplama, duvara taş görünümü verme, fiberglass duvar kaplama, duvar kaplama paneli, dekoratif duvar kaplama paneli, duvar kaplama fiyatları

Oturma odasında şık duvar dekorları

Paravan niteliği gören tek duvar için şahane bir taş duvar kaplama örneği. Oturma alanlarında olduğu gibi yemek alanı için de natürel dokularıyla fark yaratacak doğal taş kaplama alternatiflerini kullanabilirsiniz. Genel olarak evimizi güzelleştirmek için aksesuarlar, süs eşyaları, bitki ve dekoratif çiçekler kullanırız. Oturma alanını merkez alan şık ve büyüleyici bir taş duvar dekoru ise bu ihtiyacı karşılayan muntazam bir araç olabilir. Oturma odasında dinlenme ve sohbet keyfi için şık duvar dekorlarına taş duvar kaplama cazip bir alternatif oluyor. Doğal taşın zarafeti natürel renkler ve sıcak atmosferle uyum sağlıyor ve göz okşuyor.