Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza takılan sorulara cevapları burada bulabilirsiniz.

1Nerede Üretiliyor?

Stonepanel Dekoratif Tavan ve Duvar Panelleri tamamen yerli sermaye ve yatırımı ile Türk Malıdır ™ ve Türkiye'de üretilmektedir. En iyi görünümü ve en iyi kaliteyi; en uygun fiyata üreten, sektöre yön veren öncü bir markadır.

2Kullanılan Materyal Nedir?

Kompozit ürünlerimiz asıl itibariyle fiberglass yapısına sahiptir. Polyester ve Taş tozu ile zenginleştirilerek "Jotun Boya" ürünleriyla boyanmaktadır.

3Sağlığa Zararlı Bir Madde İçeriyor mu?

Stonepanel Dekoratif Tavan ve Duvar Panellerimiz kanserojen veya sağlığa zararlı herhangi bir madde içermez, insan sağlığına ve çevreye zararı olmadığını TS EN ISO 14000 sertifikasıyla sertifikalandırılmaktadır.

4Bakteri Oluşumu Yapar mı?

Stonepanel Dekoratif Tavan ve Duvar Panellerimiz kanserojen veya sağlığa zararlı herhangi bir madde içermez, insan sağlığına ve çevreye zararı olmadığını TS EN ISO 14000 sertifikasıyla sertifikalandırılmaktadır.

5Bakteri Oluşumu Yapar mı?

Dekoratif tavan ve duvar panellerimiz fiberglass ürün yapısı bakteri üremesi için uygun bir yapı değildir. O yüzden ürünlerimiz herhangi bir şekilde bakteri üretimi yapmaz.

6Yangına Karşı Dayanıklılığı Nedir?

Yeni yapıların ve yönetmeliklerin standartlarına uygun olarak üst düzey özelliklerin hepsini en iyi kalitede dekoratif duvar panellerimize işledik. A2 yanmazlık belgesine sahip Stonepanel tavan ve duvar panellerinin tüm modellerinde bu özellik standart olarak bulunmaktadır.

7Rutubet, Su, Yağmur ve Güneş Gibi Doğal Etmenlere Karşı Dayanıklılığı Nedir?

Ürünlerimiz fiberglass maddesinin özelliklerinden dolayı su ve nemden etkilenmesi mümkün değildir. İTÜ tarafından yapılan teknik analizin sonucuna göre -40 ve +100 ° C aralığında herhangi bir bozulma yaşanmamaktadır. Isıl sıcaklık 600 ° C 'dir.

8İzolasyon Özelliğine Sahip mi?

Dekoratif duvar panellerimiz ısı ve ses yalıtımı için üretilmemişlerdir. Ancak yapısı gereği sesi kırmaktadır. Ortalama 30-50 dB arası ses yalıtımı sağlar.

9Dayanıklılık ve Mukavemeti Ne Kadar?

İTÜ tarafından yapılan testlerde dayanıklılık seviyelerimiz optimum dayanıklılığı sağlamaktadır. Diğer panel üreticilerinin aksine önceliğimiz maksimum kalite, minimum fiyat olması sebebiyle ürünlerimiz en iyi yapıya sahip ürünlerdir.

 
10Dış Cephede Kullanılabilir mi?

Mukavemet ve dayanıklılık testleri, ısı, su ve neme karşı yapılan dayanıklılık testlerinden alınan sonuçlar neticesinde dekoratif tavan ve duvar paneli ürünlerimiz iç cephede olduğu gibi dış cephede de rahatlıkla kullanılabilir. Esneme ve çekme değerlerinin düşük olması ve hafif bir ürün olmasından dolayı yapıya herhangi bir ek yük katmaması, dünyanın en iyi boyası JOTUN boya çözüm ortaklığı dış cephede Stonepanel ürünleri sizinde tercihiniz olacaktır.

 
11Ürünün Garanti Süresi Ne Kadar?

Stonepanel olarak ürünlerimize 20 yıl garanti süresi vermekteyiz.

 
12Özel Bir Bakım Gerektirir mi? Temizliği Nasıl Yapılır?

Dekoratif duvar paneli kaplamalarımızı uyguladıktan sonra kaliteli özelliği ve sağlam yapısından dolayı nemli bir bezle silinmesi yeterlidir. Ekstra bir bakıma ihtiyaç duymaz. Cila ve boya gerektirmez. Dış cephe uygulamalarını ise yıkayabilirsiniz.

 
13Başka Nerelerde Kullanılabilir? Zemin vb. Yüzeylerde Kullanımı Mümkün müdür?
Bar önlerinde, duvar ve ahşap zeminlerin yüzeylerinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca konstruksiyon üzerine de uygulama yapılabilir. Zeminlerde ve aşırı ağırlığa maruz kalacağı yüzeylerde uygulaması tavsiye edilmez.
14Kalınlığı, Hacmi, Ölçüleri ve Portatifliği Hakkında Bilgi Verir misiniz?

Dekoratif tavan ve duvar panellerimizin m² ağırlıkları ve doku kalınlıkları modele göre farklılık göstermektedir. Ağırlıklar, 5-10 kg/m² arasında değişirken, doku kalınlıkları 7mm-12mm'dir. Derinlik ölçüsü 1 ila 4 cm aralığında değişiklik göstermektedir.Panel ölçüleri ~130x330 cm aralığındadır. Oldukça portatif bir üründür. Söküp bir başka yüzeyde kullanımı mümkündür.

 
15Montaj İşlemi Nasıl Yapılıyor Bilgi Verir misiniz?

Stonepanel tavan ve duvar panelleri montaj işlemi aslında çok basit. Yüzey durumuna göre akıllı vida ya da çivi çakılarak sabitlemesi sağlanmaktadır. Sabitlenme işleminden sonra panel aralarına Stonepanel Mastik Macun ile yama işlemi yapılır. Aynı zamanda vida/çivi yerlerininde üstü kapatılır ve Rötüş boyası işlemi yapılır. Detaylı montaj işlemini görebilmek için Teknik Bilgiler bölümüne bakabilirsiniz.

 
16Montaj Garantisi Veriyor musunuz?

Stonepanel olarak uygulamasını ve montajını profesyonel olarak yaptığımız duvar panelleri için 5 yıl süreyle montaj garantisi vermekteyiz.

 
17Montaj İşlemi İçin Usta Gerekli mi? Kendimiz yapabilir miyiz?

Stonepanel olarak marka bünyemizde profesyonel montaj ekiplerimiz bulunmaktadır. Panel satışlarımız talebe göre "uygulamalı" veya "uygulamasız" olarak yapılmaktadır. Uygulama hizmetini almayan müşterilerimiz kendi montaj işlemlerini tabiki kendileri yapabilirler. Teknik Videolarımızı izleyerek adımları izleyerek montaj işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Stonepanel olarak her zaman inandığımız bir düstur vardır ki o da 'İşi ehline bırakmak'tır. Yapacağınız montaj işleminden kaynaklanabilecek sorunlardan markamız sorumlu değildir. Montaj işlemi için ekiplerimizden telefonla yardım alabilirsiniz.

 
18Montaj Süresi Ne Kadardır?

Montaj süresi, uygulama yapılacak yüzeyin alan ölçüsüne, yüzey özelliği ve şekline (düz duvar, kolon, tavan vb.) göre değişiklik göstermektedir.

 
19Termin Süresi Nedir?

Proje bazlı çalışan ve perakende ağı geniş olan bir marka olarak ürünlerimizde stok problemi yaşanmamaktadır. Projenizde kullanılacak ürün ve uygulama alanına ait metraja bağlı olarak stok durumu mutlaka satış departmanımızdan sorgulanmalıdır.

 
20Demonte İşlemi Yapılabilir mi? Başka Bir Mekanda Tekrar Uygulama Yapılabilir mi?

Dekoratif tavan ve duvar panellerimizin demontaj işlemi mümkündür. Sadece vida/çivi yardımıyla montajı yapıldığı için rahatlıkla sökülebilir ve başka bir yere tekrar montajı yapılabilir. Mastik macun ve rötüş boyası ile yapılacak minik yamalar ile hiç bir sorun yaşanmadan dekoratif duvar panellerinde demonte işlemini gerçekleştirebilirsiniz.