Doğal Taş Kaplama Ürünleri

×
Tüm PanellerÜrünler
blank
Dekoratif Tavan Panelleri ve Karoları
28 Haziran 2018
blank
Taş Kaplama | Taş Panel
1 Ekim 2018

Doğal Taş Kaplama Ürünleri

blank

Doğal taş kaplama, doğada hazır olarak bulunan taşların işlenmesi ile elde edilen dekoratif amaçla kullanılan duvar kaplama ürünleridir. Taş ocaklarından alınan doğal taşlar kesilerek, yontularak ve şekil verilerek uygulama yapılmaya hazır hale getirilir. Geçmişte ilk yaşam alanı inşa edilirken kullanılan doğal taşlar günümüzde dekorasyon amaçlı olarak kullanılmaya devam etmiştir. Dekorasyonun en önemli parçalarından olan duvarlar doğal taşlar ile dekore edilmektedir. Taş kaplama her geçen gün yeni tasarım ve yeni bir kullanım alanı oluşturuyor.

Her Mekanda Taş Kaplama

Duvar dekorasyonu ilk olarak dış cephede yapılsa da şuan genellikle iç cephelerde daha çok önemini arttırdı. Sıkıcı, monoton, düz duvarlar artık duvar taş kaplama ürünleri ile tarih oldu. Doğal taşların özgün yapıları, birbirinden farklı desenleri ve doğadan varoluşu ile mekanların havasını değiştiriyor. İç mekanlarda aklınıza gelebilecek her alanda salon, yatak odası, çocuk odası, koridor, mutfak ve hatta banyo da bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hem farklı hem de son derece şık dekorasyonlar yaratmak taş kaplamalar ile çok kolay. İster tüm duvara ister tek bir kesite uygulayabilirsiniz.

blank

Doğal Taş Kaplama Uygulaması

Doğal taş kaplama ürünleri uygulaması ise biraz meşakatli ve beceri isteyen bir uygulama türüdür. Toz yapıştırıcılar veya mermer silikonu ile tek tek duvara yapıştırılarak uygulanır. Desen devamı ve renk tonlarının bir araya getirilmesine özen gösterilir. Doğal taş kaplama ürünleri taş yapısı gereği diğer duvar kaplama ürünlerine göre daha ağırdır. Dolayısıyla duvarların bu ağırlığı kaldıracak yapıda olması gereklidir.

Dekorasyonda Son Trend Duvar Kaplama Panelleri

Doğal taş günümüzde yerini doğal taş görünümlü panellere bıraktı. Dekorasyonda son trendler arasında en popüleri olan duvar kaplama panelleri, doğal ürünlerden kopyalanarak fiberglas ve poliüretan materyalden üretilen yapay ürünlerdir. Doğal taş görünümlü duvar kaplama panelleri ince yapısı, kolay montajı ve hafifliği ile tercih edilirliğini arttırıyor. Taş paneller, hem iç cephede hem dış cephede uzun süreli olarak kullanabilirsiniz. Montajı fiberglas paneller için çivi tabancası ya da vidalama ile olup, poliüretan paneller için silikon ile yapıştırma ya da vidalama ile kolaylıkla yapılabilir. De-monte ürünler olup yer değişikliği yapılabilir. Her türlü dekorasyona uyum sağlayacak ürünleri, geniş ürün yelpazesi ile müşterilerine sağlıyor. Hayalinizdeki ürünü, hayalinizdeki renk ile birleştirmekte mümkün. Etkin, farklı ve özgün bir mimari sunan duvar kaplama panelleri ile mekanlarınızın havası değişecek.

blank

Dekoratif Duvar Kaplama Paneli Uygulaması