Doğal Taş Görünümlü Dekoratif Yapay Taş Kaplama Panelleri

×
Tüm PanellerÜrünler
İç Cephe Duvar Paneli
Dekoratif Panel
6 Ekim 2017
Rocc / BLANCURA Taş Uygulaması
Taş Duvar Panel Kaplaması
19 Aralık 2017

Doğal Taş Görünümlü Dekoratif Yapay Taş Kaplama Panelleri

Buradaöde / Roughast GRİS Uygulaması

dekoratif duvar paneli, beton duvar kaplama, duvar paneli, beton görünümlü duvar kaplama, duvar kaplama, dekoratif duvar kaplama paneli, duvar paneli fiyatları, beton duvar kaplama paneli

Doğal Taş Görünümlü Dekoratif Yapay Taş Kaplama Panelleri

Doğal taş ile aynı görüntüyü ve dokunma hissini verir. Ziyaretçilerinizin aradaki farkı anlayamayacağı kadar profesyonelce işlenen malzeme, aslında taş değil fiber glass, yani cam elyafıdır. Özel tekniklerle işlenerek, üç boyutlu ve taş dokulu paneller haline getirilen cam elyafı, alev almaz ve ısıya oldukça dayanıklıdır. İstenilen ölçülere göre kesilip birleştirilebilen yapay taş kaplama panelleri, vida ve dübel yardımı ile her yüzeye sabitlenebilir. Oldukça incedir ancak mukavemet gücü yüksektir. Darbelere dayanıklı olduğu gibi, darbe emici yapısıyla duvarınızı da korur.

 

doğal taş görünümlü duvar kaplama, taş görünümlü duvar paneli, taş duvar, dekoratif taş panel, taş duvar paneli, taş kaplama paneli

Panellerin Avantajı Nedir?

Doğada gördüğünüz taşlar ile yapılmış hissi veren Doğal Taş Görünümlü Dekoratif Yapay Taş Kaplama Panelleri, temas halinde de birebir aynı etkiyi bıraktığı gibi, taş işçiliğinin tüm avantajlarını bünyesinde barındırır. Öncelikle sağlamdır, dayanıklıdır, su geçirmez ve nem oluşumunu engeller. Bu sayede yapının ömrünü uzatmaktadır. Öte yandan, gerçek taş yapıların dezavantajlarını da ortadan kaldırır. Örnek vermek gerekirse, gerçek taş kullarak dekorasyon yapmak, oldukça külfetli bir iştir. Taşların uygun şekillerde kesilmesi, cilalanması, taşınması gibi unsurlar, insanı canından bezdirir. Doğal Taş Görünümlü Kaplama Paneller ise, belirli ölçülerde üretilseler bile, istenilen ölçülerde kesilebilir, her türlü araca kolaylıkla yüklenebilir. Hafif oldukları ve az yer kapladıkları için kolayca nakliyesi gerçekleştirilir. Uygulamanın yapılacağı duvarın üzerinde tüm parçalar birleştirilebilir.

 

Taş duvar kaplama, taş duvar paneli, taş duvar, taş duvar uygulaması, taş kaplama paneli

Uygulama Maliyeti Yüksek mi?

Yapay taş kaplama panellerinin maliyeti, gözünüzü korkutacak kadar yüksek değildir. Öncelikle, net ölçüyü ve uygulamanın yapılacağı alanı gözden geçirmek gerekir. Uygun şartlar sağlanıyorsa, paneller vida ve dübelle duvara sabitlenebilir. Doğrudan sıvanın üstüne de uygulanabildiği için, sizi boya ve yalıtım gibi ek masraflardan kurtaracaktır. Benzer görüntüyü iç mekanlarda duvar kağıdı, dış mekanlarda strafor köpükler ile de elde edebilme şansına sahipsiniz ancak, en fazla 2 senede bir yenileme ve bakım ihtiyacı duyacağınız için, çok daha masraflı olacaktır. Öte yandan, panelleri kendiniz de tek başınıza uygulayabileceğiniz için, çok daha düşük işçilik masrafınız olacaktır. Yaşam alanınıza sunduğu yalıtım ile, yazın sıcak havalardan, kışın ise soğuk havalardan hiç etkilenmeyeceksiniz. Isı iletkenlik katsayısı çok düşük olan fiberglass ile üretildiğinden, ortam sıcaklığını sabit tutmanıza yardımcı olacak, bu da ısıtma ve soğutma masraflarınızdan büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Doğal Taş Görünümlü Dekoratif Yapay Taş Kaplama Panelleri, uygun fiyat seçenekleri ve sunduğu avantajları ile hem sizi hem de aile bütçenizi güldürecektir.